Galebovi United Forum

dok svi ljudi spavaju, galebi se karaju...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Afro Galeb
Moderator

Number of posts : 365
Registration date : 2008-03-23

PostSubject: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:25:17

Bacim 150 udica na oboritu ribu sa odličnom ješkom (lignja,gavun) kad ono ni bapka.Par pišmola i 2-3 mola(ima ih ko govana).Šta je najžalosnije ostane 90 posto ješke.Znači nema uz obalu(baca sam na dubino od 25-25 m) ni rakova ni sitne ribe koja bi pojila tu ješku.Zašto?Puste popune(inace zabranjene)se bacaju i ne dopuštaju da škrpina,škrpun,fratar narastu do neke pristojne veličine.To je prva stvar za koju bi se Policija i Kapetanija tribali poprinit ali oni prođu 2-3 puta cilu zimi i to je to.Šta se mene tiče ja bi zabrania bacanje svih vrste mriža na neko vrime.Španjolci su zabranili ribolov na 5 godina.Posli toga je bilo masu ribe.Znači zabrana 5 godina i onda se lovi 2-3 godine i to isključivo kad se riba ne mrijesti.Također triba za stalno zabranit ribolov na nekim mistima kao sto su(vruja,usce cetine).I naravno policija bi malo tribala mrdnit svoje guzice i povisit kazne za krivolovce.Još sam zaboravia na koče.Prije nego što su koče pocele vuč mriže(prije oko 10 g)ribe u kanalu je bilo masu.Osim mola(ima ih ko govana) dalo se uvatit i pasa,macaka,raza(puno vise nego sad),kokota....Uglavnom ja sam za to da se samo bacaju parangali i lovi na udicu bar koju godinu da ne nestane ovo malo ribe šta je ostalo

[img][/img]

Last edited by Afro Galeb on Tue 25 Mar - 17:17:59; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Mile
Admin

Number of posts : 506

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:34:23

frane...na crvenu neman i otjeraj gadove iz kanala!

Gost
Guest

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:39:38

hehe..jucer si dava preporuke za lova na vruji a danas ovako....dobro ja se slazem s ovim...

sta se tice zabrana, sve stoji i sve postoji vec...samo se rijetki pridrzavaju toga...tj. pridrzavaju se kocari (vecina)!

http://www.faoadriamed.org/pdf/Legislation/Croatia/CRO_RegCommercialFishing-83-2000.html

a kapetanija...oni samo prodju..neobadaju nikoga...
Back to top Go down
mime21

Number of posts : 99

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:42:08

frane bi se toga pridrzava sve dok nekome ne dodje rodendan onda............ : pirat
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:46:27

hebiga nemores zabranit lovit ribu onda ce nestat i ovo malo flote sta imamo

meni je zanimljiva stvar, kako se govori kako imamo sugavu flotu sa 2 ipo broda od 6 metara, i kako ta 2 ipo broda izlove svu ribu, dok u Italiji ima 150 puta vise brodova i opet imaju ribe, je da sve manje al opet

znaci neko nan krade ribu, ja sumnjam na slovence, cak mislin da san neki dan vidijo cilu njihovu flotu u kanalu, jedan kajic i jedan gumenjak Challenger, zuti
Back to top Go down
mime21

Number of posts : 99

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:54:21

Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:55:14

pekny halan wrote:
hebiga nemores zabranit lovit ribu onda ce nestat i ovo malo flote sta imamo

meni je zanimljiva stvar, kako se govori kako imamo sugavu flotu sa 2 ipo broda od 6 metara, i kako ta 2 ipo broda izlove svu ribu, dok u Italiji ima 150 puta vise brodova i opet imaju ribe, je da sve manje al opet

znaci neko nan krade ribu, ja sumnjam na slovence, cak mislin da san neki dan vidijo cilu njihovu flotu u kanalu, jedan kajic i jedan gumenjak Challenger, zuti

eeej....

talijani ne love svoju ribu....talijani su svoju ribu izlovili, pa sta mislite sta se digla vaka buka oko zerpa?!

Da smo proglasili isti, talijani nebi imali di lovit jer su do sada (a i od sada bome) lovili i love u ZERP-u i propala bi im cila flota...sve svoje su davno izlovili, osta im je sami beton od dna!!

jebote, zamislite sad po ovom sta sam vam reka...talijani ulove 80% ribe (ulova) u jadranu....mi ostalo (slovenci ulove taman za brujet) i na tome zarade puste miljone ojra...pa ljudi, di bi nam bia kraj da nam je ZERP osta.....
Back to top Go down
Afro Galeb
Moderator

Number of posts : 365

PostSubject: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Mon 24 Mar - 16:55:55

[quote="dezurni_galeb"]hehe..jucer si dava preporuke za lova na vruji a danas ovako....dobro ja se slazem s ovim...

Dava sam preporuke za lov podvodnom puškom,a ne mrizama.Također kod podvodne puške postoje neka pravila.Zabranjen lov sa bocom i po noći sa svitlom.Pridržavanjem toga i lovom samo podvodnom puškom većih primjeraka riba neće puno utjecati na podmorje
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu   Today at 2:51:19

Back to top Go down

Program obnove ribolovnog fonda u brackom kanalu
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Hello Does anyone know the MNFC YB program ?
» what would you expect from a seed inventory program?
» snakes care program
» Anyone watching that pitbull program
» Anyone know how to program a police scanner?